Воздухот загаден и утрово - Ова се најзагадените места

Воздухот и ова утро загаден во Македонија.

Утрово е најзагадено во Миладиновци, па потоа следи Кочани. Загаденоста во Миладиновци утрово изнесува 52 µg/m3, а потоа, на второ место моментално е Кочани каде се измерени 51 µg/m3.

Количеството на ПМ10 честички во Тетово изнесува 48 µg/m3.

Следи Ректоратот при УКИМ со загаденост од 47 µg/m3.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.12.2019 - 09:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега