Возачот на автобусот не се сеќава како дошло до несреќата

Според извори во истрагата, возачот на автобусот во сопственост на компанијата „Дурмо турс“ изјавил дека не се сеќава како се случила несреќата, пренесе DW.

Одговорите треба да ги даде истрагата по увидот направен на местото на несреќата, и по вештачењето на автобусот.

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, синоќа изјави дека компанијата „Дурмо турс“ ја имала потребната лиценца за работа и дека нивните возила редовно ги поминувале техничките прегледи. Дали е тоа доволна гаранција?

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.02.2019 - 14:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега