Воз се заби во автомобил близу Тетово, повредени две лица

Возот кој сообраќал на релација Скопје – Кичево удрил во автомобил со тетовски таблички.

Во сообраќајката се повредени Б.С (22) и Б.Н (39) и двајцата од селото Порој. Повредените се надвор од животна опасност.

Како што дознава ТВ 21 се очекува жителите да излезат на протест бидејќи преминот е без никаква заштита.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.08.2020 - 22:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега