Вооружена драма синоќа во Скопје

Околу 19 часот и 50 минути во Скопје на улицата „Народен фронт“ во „Тобако Екстра Кофи“, непознат сторител со закана со пиштол и употреба на физичка сила од вработениот одзел 18.500 денари по што го напуштил местото на настанот.

СВР Скопје превзема мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на случајот.

 

 

 

12.09.2017 - 12:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа