Вооружен напад во скопски маркет

 

Синоќа, околу 22:00 часот во Скопје на улица "Волгоградска" во "ЗУР маркет", две маскирани лица со закана со пиштол извршиле разбојништво, при што од сефот одзеле неутврдена сума пари од дневниот промет и се упатиле во непознат правец.

Полицијата ги презема потребните мерки за пронаоѓање на лицата.

 

 

 

12.08.2017 - 14:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа