Вооружен грабеж во Скопје

Драма се одвивала во центарот на Скопје кога разбојник со пиштол го собрал прометот од сендвичара.

МВР информира дек ноќеска во 01 часоти 10 минутиво СВР Скопје било пријавено дека во сендвичара во центарот на градот едно лице извршило разбојништво и одзело пари и веднаш се преземени соодветни мерки. Приведен е 36-годишниот А.А.С.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.07.2019 - 23:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега