Вонредните мерки во Франција продолжени до половината на Април

Во Франција по вторпат ќе бидат продолжени вонредните мерки, овој пат до 15 април, соопшти денеска Елисејската палата.

Најавено е дека францускиот претседател Емануел Макрон во понеделник највечер ќе и се обрати на нацијата по повод епидемијата од коронавирусот, пренесува Ројтерс.

Според најновите податоци, Франција е четврта земја по бројот на смртни случаи од коронавирусот со вкупно 10.860 починати.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.04.2020 - 22:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега