Вонредна состојба во Русија: Се симнаа поларни мечки, не се плашат од ништо, луѓето бегаат

Вонредна состојба во Русија каде се симнаа поларни мечки кои не се плашат од ништо, па луѓето бегаат и се заклучуваат дома.

Одлуката да се прогласи вонредна состојба е донесена на 9. февруари.

Тие не се плашеле од п сирени, светла, како и автомобилите со кои ги бркале.

Забрането е пукање на нив.

 

 


Marco Bordoni@bordoni_saker
 
 

Emergenza nell' isola di per una presenza anomala di orsi polari negli insediamenti abitati.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.02.2019 - 10:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа