Вонредна најава од УХМР: По работа сите брзо одете дома

Силно невреме го зафати вчера регионот, а беснееше и во Македонија. 

Врнеше и грмеше во повеќе градови, а поплави има во Скопје, во Кисела Вода, особено кај Цементара и патот за теферич каде има поплавено и домови, како и во Неготино каде има реки по улиците.

Претпладне времето според УХМР ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град.

Наутро од од 12 до 19 а преку ден од 26 до 33 степени.

Слично време ќе преовладува и во Скопје, претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Температурите од минимални 17 до максимални 30 степени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.06.2019 - 08:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега