Војниците на „Азов“ со автобуси ќе се евакуираат од фабриката (ВИДЕО)

Новинарите покажаа како изгледа хуманитарниот коридор кај „Азовстал“ за ранетите војници на вооружените сили на Украина.

Во првата група околу 50 луѓе ќе бидат евакуирани од тоа подрачје, по што ќе завршат во болница.

Одлуката за евакуацијата на ранетите војници беше донесена денекса во текот на преговорите од групата која излезе од фабриката во Мариупол.

 

16.05.2022 - 19:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега