Водителката од „Утринска на Телма“ му е нова советничка на Заев

Македонската водителка Елена Митева, која беше дел од емисијата „Утринска на Телма“ е неовата советничка за медиуми на премиерот Зоран Заев.

Таа е меѓу десетте нови советници на Заев, а на функцијата стапи пред неколку дена. Претходно, Митева работеше и како портпрол на Владата.

Нејзиниот колега Гоце, со кој работеше на утринската емисија во Телма телевизија, започна да работи како портпарол на Министерството за внатрешни работи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2021 - 08:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега