Водителката на која автобус и ја откина раката ги зачуди сите во болница - ова и било прво прашање

Водителката Деа на која автобус и ја откина раката, по што лекарите со тешка и долга операција успејаа да ја спасат, сега е во болница, состојбата и е подобрува, а како што раскажуваат самите лекари ги зачудила сите со својот дух и позитивноста.

Таа ги прашала прво за нејзината мајка и момче, а потоа и за клубот Црвена Ѕвезда кој и е омилен, по што сите се смееле.

Иако лежи во болница, упатена е како виситнски новинар во сите случувања надвор.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 09:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега