ВО ЖИВО: Започна комеморацијата на Нелсон Мандела

Илјадници луѓе пристигнаа на стадионот во Јоханезбург на комеморацијата во чест на   Нелсон Мандела. Голем број претседатели на држави и влади веќе допатуваа во Јоханезбург, меѓу нив се американскиот претседател Брак Обама, кој допатува заедно со сопругата Мишел, а во авионот бил и неговиот претходник Џорџ Буш. Пристигнаа и францускиот претседател Франсoа Оланд, како и неговиот претходник Никола Саркози. Таму е веќе и британскиот премиер Дејвид Камерун.

10.12.2013 - 11:27

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега