ВО ЖИВО: Река народ на протестот на Вучиќ пред Собрание - нема игла кај да падне

 

Митингот „Иднината на Србија“ за поддршка на српскиот претседател Александар Вучиќ почна во 18 часот на платото пред српското Собрание. Граѓани од цела Србија, како и од Република Српска, Косово пристигнуваа уште од раните утрински часови.

Според српската полиција, на собирот има помеѓу 140 и 150 илјади луѓе. Министерот за надворешни работи, Ивица Дачиќ во својот говор кажа дека собирот и бројноста на луѓето е порака не до опозицијата зашто таа е мала и небитна, туку до странскиот фактор за да знае дека нема попуштање за Косово и за Република Српска.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.04.2019 - 19:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега