ВО ЖИВО: Пукање во ноќен клуб во Калифорнија - фрлил димна бомба, па почнал крвава драма

Неколкумина се повредени во пукотници во ноќен клуб во Калифорнија, кога вооружен напаѓач отворил оган од засега непознати причини, пренесуваат американските медиуми.

Не е потврдено дали има и загинати. Напаѓачот најпрво го застрелал членот од обезбедувањето на влезот на клубот, а потоа фрлил димни бомби внатре и продолжил да пука, рекле очевидци.

Околу 30 истрели биле испукани за време на инцидентот, а исто така има и засега непознат број повредени, изјавил претставник на полицијата. Според наводите, напаѓачот бил од Блискиот исток, на возраст од 20-тина години, со брада и облечен во црна облека.

 

 

 

08.11.2018 - 10:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега