Во живо: Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци

ВМРО-ДПМНЕ денеска организира протестен марш во Кавадарци кој  стартува во 13 часот.

Протесниот марш ќе тргне од кај кружниот тек „Сашко Гешковски“ до спомен плочата и паметникот во Кавадарци посветен на формирањето на првиот комитет на ВМРО, после Солунскиот.

Свое обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Проследете го во живо ТУКА.

 

 

 

 

 

15.07.2018 - 13:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега