Во живо: Протест на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ денеска  протести со возила во седум градови против, како што велат од партијата, криминалот, корупцијата, неправдите и прогонот.

Од партијата ги повикуваат сите граѓани да им се приклучат на протестите.

Протестот во Скопје ќе започне од СЦ Јане Сандански, па се до Владата на Република Македонија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.10.2020 - 19:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега