ВО ЖИВО: Пристигнаа првите руски вакцини на аеродромот во Скопје

Предмалку пристигнаа првите дози од руската „Спутник V“ вакцина на скопскиот Аеродром.

 

Вакцините ги пречекуваат министерот за здравство, Венко Филипче и амбасадорот на Руската Федерација во Македонија, Сергеј Баздникин.

Вакцинацијата на населението треба да започне в среда. Во продолжение изјавите:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.03.2021 - 14:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега