ВО ЖИВО: Прес-конференција на премиерот Ковачевски

Македонскиот премиер Димитар Ковачевски одржува прес-конференција по добиениот „француски предлог“ кој треба да го реши спорот со Бугарија.

01.07.2022 - 13:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега