ВО ЖИВО: Полиција ја приведува Кираца од Фершпед

Полицијата се обидува да ја приведе и исфрли од станот познатата бизнисменка од Скопје, Кираца Трајковска

Нема информации за што станува збор, но бизнисменката одбива да го напушти станот. Неофицијално, полицијата се обидува да ја иссели од имотот поради наводни нерасчистени должничко - доверителски односи со инвеститорот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.03.2019 - 11:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега