ВО ЖИВО: Кравав напад во Америка - ФБИ ги преплави улиците, напаѓачот не престанува да пука

Во округот Харфорд во американската сојузна држава Мериленд дошло до пукање во кое има најмалку три жртви.

Од полицијата соопштуваат дека засега не се познати повеќе детали.

-Можеме да потврдиме дека имало пукање. Има повеќе жртви. Ситуацијата сè уште трае. Избегнувајте го тоа подрачје“, објави полицијата на „Твитер“.

Локалните медиуми пренесуваат дека полицијата е на терен. Пукањето се случило во Перимен, град во близина на Балтимор, околу 9 часот по локално време.

 

 

 

20.09.2018 - 18:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега