ВО ЖИВО: Комеморација за Коби Брајант

Во „Стејплс Центар“ во Лос Анџелес се оддржува комеморација во чест на Коби Брајант кој загина во трагичната хеликоптерска несреќа на 26 јануари во која животот го загубија уште осум лица, меѓу кои и неговата 13. годишна ќерка Џиана.

Датумот е симболично одбран – 24-ка носеше Брајант на дресот во вториот дел од неговата дводецениска кариера во која остана верен на Лејкерси.

Голем дел од американските медиуми, како ЕСПН, вршат директен пренос од емотивното збогување со Брајант.

24.02.2020 - 21:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега