Во живо: Доналд Трамп ја напушта Белата куќа

Досегашниот претседател на САД, Доналд Трамп, ја напушта Белата куќа и Вашингтон. 

Инаку, за многу кратко време започнува и официјалната програма за инаугурација на новиот претседател Џо Бајден.

Проследете ја атмосферата во живо  ТУКА.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2021 - 14:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега