Во тек е полициска акција во Сарај, запленети 1,3 тони кокаин

Според информациите на ТВ21 во тек е полициска акција во селото Крушопек, Сарај, каде запленети се 1,3 тони кокаин.

Првичните информации велат дека пратката прво стигнала од Америка во Бар, Црна гора, а потоа требало да се транспортира во Копер, Словенија.

Од засега непознати причини рутата е сменета и пратката завршила во Крушопек.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.02.2020 - 17:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега