Во Србија 295 новозаразени и 9 починати, коронавирусот влезе и во дом за стари лица

Во изминатите 24 часа во Србија се тестирани 9.858 лица, а од нив 295 се позитивни. Починаа 9 лица.

На респиратори се 132 пациенти, што е 11 помалку во однос на претходниот ден.

Фокусот сега е на Домот за стари лица во Велики Пуповац каде се заразени 94 лица, 83 штитеници кои поради своите години се посебно загрозени како и 11 вработени. Сепак, сите имале полесни симптоми на болеста.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.08.2020 - 18:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега