Во Србија 235 нови случаи на коронавирус, починаа 4 лица

Според најновите податоци во Србија во последните 24 часа се забележени 235 нови случаи на зараза од коронавирус, а починати се четири лица.

 

Хоспитализирани се 143 лица, а 78 пациенти се наоѓаат на респиратори.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2020 - 18:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега