Во соблекувалната на Ибрахимовиќ ечеше Халид Бешлиќ (видео)

Златан Ибрахимовиќ ги почна подготовките за новата сезона со ЛА Галакси, а во соблекувалната се загрева на балкански начин.

Шведскиот фудбалер по потекло од Босна и Херцеговина објави видео како се подготвува за тренинг во соблекувалната на Лос Анџелес Галакси. Додека Ибрахимовиќ ја облекува опремата во позадината одекнува гласот на Халид Бешлиќ и неговиот познат хит „Београѓанка“.

Златан освен што уживаше во песната, дури ги потпевнуваше стиховите додека се облекуваше во соблекувалната.

 

 
 
 
View this post on Instagram

Back to business @lagalaxy

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on Jan 10, 2019 at 1:33pm PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 15:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега