Во Скопје утрово едвај се дише - Меѓу 10-те најзагадени градови во Светот

Скопјани повторно се трујат. Мерните станици и утринава повторно покажуваат енормно загадување на воздухот во градот Скопје и околината.

Македонскиот главен град денеска повторно се најде во топ 10 најзагадени градови во Светот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2020 - 11:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега