Во сабота состанок на работното тело за помирување

Работната група за помирување, формирана со цел поефикасна работа на парламентарното Координативно тело за помирување и интеграција, ќе се состане во сабота дознава ТВ21.

Минатата недела беше најавено дека до петок ќе има законско решение, што веројатно значи дека предлогот за амнестија е веќе подготвен.

Работната група за помирување имаше задача да го подготви законското решение за помилувањата и националното помирување, додека останатите две групи формирани во рамките на Координативното тело за помирување, се за интеграција и реформи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2018 - 18:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега