Во пожарот во Градски парк уништена документација - ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека пожарникарите доцна пристигнале

Неспособноста на Шилегов се гледа и во тоа што 40 минути немаше екипи за гаснење на пожарот додека гореа бараките на поранешниот Суд за прекршоци во Градскиот парк, реагираше опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

„Неспособноста на Шилегов се гледа и во тоа што 40 минути немаше екипи за гаснење на пожарот додека гореа бараките на судот. Главните прашања на кои треба да се одговори, дали станува збор за подметнат пожар на местото каде треба да се изградат згради? И дали во бараките има документација која уплашената власт во заминување ја уништува?“, наведено е во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

26.10.2021 - 17:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега