Во понеделник ќе се одлучува за одземање на мандатот на Груевски

За во понеделник на стартот на работната недела е закажана седницата на Комисијата за деловнички и имунитетно мандатни прашања, за одземање на мандатот на екс-премиерот Никола Груевски кој е во бегство, јавува Канал5.

Претседателот на собраниската комисија, Павле Богоевски, вчера кажа дека го добил дописот од претседателот на собранието, Талат Џафери со којшто го информира дека пратеникот Груевски неоправдано бил отсутен од седница на собранието повеќе од шест месеци.

Инаку, Груевски периодов е актуелен откако најави дека ќе напише книга.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.05.2019 - 10:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега