Во поканата на НАТО во фуснота ќе пишува дека Турција нѐ признава како Република Македонија

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг утре свечено ќе му ја додели поканата за членство на Македонија во НАТО, на премиерот Зоран Заев.

Координаторот за НАТО, Стево Пендаровски вечерва гостуваше во емисијата „Топ тема“ на Телма телевизија каде откри дека во поканата ќе пишува Поранешна Југословенска Република Македонија, но во фуснота ќе пишува дека Турција ја признава Македонија како Република Македонија.

 

 

 

 

11.07.2018 - 20:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега