Во оваа скопска населба утре ќе нема вода

 

Поради изведување на водоводен приклучок Ф-100 мм на ул.Будимпештанска бр.23 во нас.Тафталиџе, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. Хаванска и дел од ул.Будимпештанска, во општина Карпош.

Како што соопшти РЦУК-Скопје по известување добиено од ЈП Водовод и Канлизација, прекинот во водоснабдувањето ќе трае од 09:00 часот до завршување со работите. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.03.2019 - 19:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега