Во ова село сите живееле 100 години: Мештаните тврдат, тајната е една евтина намирница

 

Само една чаша јогурт на ден е доволна за да бидеме здрави и полни со енергија. Порано во едно село во Грузија имало многу жители со над 100 години кои како тајна на долгиот живот го посочуваат јогуртот.

Богат е со калиум, фосфор, цинк, рибофлавин, протеини и Б12. 

Исто така има и добри бактерии кои му помагаат на телото.

Затоа, секој ден пијте една чаша јогурт и со оваа евтина намирница подобрете си го здравјето и продолжете си го животот.

 
 
17.10.2016 - 10:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа