Во општина Аеродром онлајн нарачки за време на полицискиот час

Општина Аеродром соопшти дека викендов за време на полицискиот час, на нејзина територија ќе работат неколку маркети и ресторани, кои ќе примаат нарачки и ќе вршат достава до домовите на граѓаните.

Како што наведуваат во соопштение, достапни ќе бидат: ТДППУ Веропулос на бројот за достава 075/499-782 и 075/499-129, ресторанот Про Логистик на броевите 072/575-756, 070/355-686, ресторанот Еквилибриум на бројот 02/6090-555 и мејл адресата contact@equilibrium.mк, ТОП ПЕТ-КОМ на броевите 070/822-929, 02 3225-111 и 02 2434-449, Толлакс на броевите  070/220-882, 02 6160-977 и адресата tollaks@yahoo.com

Достапни ќе бидат и ЛОКФЕМ-С на броевите 078/868-111 и 02/613-8080 и адресата lokfemsdoo@gmail.com, МТМ – ТАМИ со адреса mitkostojanov7@gmail.com, Рисица Катица (Горно Лисиче) на бројот 075/264-000 и мејл адреста risadooel@gmail.com, Ива маркетор (Долно Лисиче) на мејл адреса ivamarket18@gmail.com, ЗОМА на бројот 075 550 532, Ројал бургер 1 на броевите 075/414-141 078/870-000, ТИНЕКС нарачки на e-tinex.mk, Инесер ресторанот на бројот 072 646 888 и Пакет маркетот на адресата contact@paket.mk.

Од Општината информираат дека дежурни ќе се аптеките ЕУРОФАРМ Поликлиника „Јане Сандански“ на бројот 02 2462-334, ќе работи во сабота од 8 до 15 часот и ЗЕГИН ТОБАКО 2 на бројот 02 246-3239.

Општинските власти апелираат граѓаните да остант дома и да ги почитуваат препораките од Министерството за здравство.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.04.2020 - 14:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега