Во Њујорк починаа 779 луѓе, но ситуацијата се стабилизира

Државата Њујорк забележа нов рекорден број на мртви од коронавирусот во последните 24 часа кога се регистрирани 779 смртни случаи, но напредувањето на епидемијата се стабилизира, истакна денеска гувернерот на таа сојузна држава Ендру Куомо.

-Мерките за ограничување на движењето и запирање на активностите донесоа резултати, истакна гувернерот.

Во последните 24 часа хоспитализирани се 586 луѓе, што е сличен број како и претходните три дена.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.04.2020 - 23:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега