Во масовна гробница во Мексико пронајдени 29 тела

Во масовна гробница во Мексико пронајдени се 29 тела, спакувани во стотина пластични кеси, соопштија локалните власти.

Државниот обвинител на Халиско Герардо Солис на прес-конференција соопшти дека истражителите пронашле 13 целосни и 16 нецелосни тела.

Во првата половина од годината, стапката на убиства во Мексико се зголеми на рекордно ниво, а само минатата година беа евидентирани 29.111 убиства.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2019 - 12:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега