Во Лондон почина 13-годишно момче кое немало хронични заболувања

13-годишно момче почина во болница во Лондон откако се заразил вирусот Ковид-19.

Момчето било примено во болница откако има проблеми со дишењето. Лекарите подоцна индуцирале кома, но тоа починало вчера наутро.

Родителите тврдат дека било здрави и немало никакви хронични заболувања.

-Докторите го ставиле на респиратор, а потоа е ставен во индуцирана кома, но за жал почина вчера наутро. Колку што ни е познато немаше здравствени проблеми. Скршени сме, велат од неговото семејство.

И болницата потврди дека 13-годишно момче починало откако било заразено со коронавирусот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

31.03.2020 - 22:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега