Во Италија починале 94 доктори и 26 медицински сестри и браќа

Уште седум доктори починаа во италија, јавува РАИ. Вкупно во таа земја од почетокот на пандемијата починаа 94 доктори.

Досега, според податоците, во Италија заразени се 12.681 здравствени работници. Починаа 26 медицински сестри и браќа, а заразени се 6.549.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.04.2020 - 19:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега