Во Грција од 1 јуни привремено ќе се укине носењето маска во затворен простор

Од 1 јуни привремено ќе бидат укинати задолжителните маски во затворени објекти во Грција, со тоа што ова правило останува да важи во болниците, домовите за стари лица и јавниот превоз.

Министерот за здравство Танос Плеврис објави дека оваа одлука на Владата ќе важи до 155 септември 2022 година.

Маската повеќе нема да се бара во затворени простори, но ќе мора да се носи во болниците, домовите за стари лица и јавниот градски превоз, како што се автобуси, метро и остантите превозни средства.

18.05.2022 - 17:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега