Во Чаир 394 лица заразени со коронавирус - другите општини со над 100 заразени

Скопје и Тетово се градовите во Македонија со најголем број на случаи позитивни на коронавирус.

Активни случаи во Скопје има 1.698, согласно последните информации од Институтот за јавно здравје, додека во Тетово бројот на активни случаи изнесува 325.

Чаир е скопска општина со најголем број позитивни активни случаи на коронавирус, 394. Следуваат Гази баба со 156, Бутел 144, Сарај и Центар со 137, Аеродром 135 активни случаи на Ковид-19.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.06.2020 - 09:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега