Во близина на Тетово се запалило возило кое превезувало избирачки материјал

Рано утринава во 4 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавено е дека моторно возило „форд транзит“ го гостиварски регистарски ознаки, што го управувал 35-годишниот гостиварец Ф.А, во непосредна близина на наплатната станица Тетово се запалило во движење.

Во возилото се наоѓале пет членови на Општинската изборна комисија Гостивар и го превезувале избирачкиот материјал во Скопје.

Материјалот воопшто не бил оштетен и потоа бил префрлен во друго возило и бил испратен во Државната изборна комисија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.07.2020 - 12:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега