Во базен во двор пронашле питон, на неговата кожа живеел вистински ужас (фото)

Спасувачи на змии во Австралија спасиле питон кој бил прекриен со стотци крлежи.

Питонот кој бил многу болен бил фатен во базен во двор во Квинсленд.

Професионалниот фаќач на змии го спасил, ги отстраник крлежите и ја однел во ветеринарна клиника .

Спасувачот на змијата, Тони Харисон вели дека отстранил дури 500 крлежи од питонот на кој му дале име Најк, а во базенот влегол зошто сакал да се ослободи од нив.

-Целата глава му беше отечена, беше целосно покриен со крлежи - рекол Харисон.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 13:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега