Во Аеродром нови 50 активни случаи, Гази Баба и Кисела Вода ја преминаа границата од 500 заразени

Во Аеродром сѐ уште е најголем бројот на активни случаи, дури 760, односно 50 повеќе од вчера. Следуваат Карпош и Центар со 610, односно 573 активни случаи.

Гази Баба и Кисела Вода ја преминаа границата од 500 активни случаи.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)
• Чаир – 198
• Гази Баба – 543
• Аеродром – 760
• Карпош – 610
• Центар – 573
• Кисела Вода – 510
• Ѓорче Петров – 351
• Бутел – 201
• Шуто Оризари – 37
• Студеничани – 16
• Сарај – 32
• Арачиново – 8
• Илинден – 72
• Сопиште – 36
• Чучер Сандево – 22
• Петровец –23
• Зелениково -13
• Странец – 27
• Нераспределен- 106 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.10.2020 - 18:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега