Во Аеродром, Центар и Карпош има најмногу активни случаи

Главниот град е на врвот по бројот на активни случаи во моментов, а потоа следат Струмица и Тетово. Низ целата држава бројот на активни случаи е 5.555.

Во Скопје, пак, најмногу заразени со Ковид-19 има во Аеродром, Центар и Карпош.

• Чаир – 118

• Гази Баба – 282

• Аеродром - 531

• Карпош – 437

• Центар – 448

• Кисела Вода – 312

• Ѓорче Петров – 208

• Бутел - 107

• Шуто Оризари – 15

• Студеничани – 4

• Сарај – 16

• Арачиново – 7

• Илинден – 36

• Сопиште – 20

• Чучер Сандево – 8

• Петровец –16

• Зелениково - 8

• Странец – 12

• Нераспределен- 70

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.10.2020 - 15:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега