Внимавајте: Нова кражба на товарно возило во Скопје

Утринава 61- годишниот И.З од Скопје пријавил дека на вчера околу 18 часот и 40 минути му било украдено возило.

Имено на улица „1509" непознат сторител одзел товарно моторно возило „Мерцедес Спринтер'., кое билко отклучено и со клучот оставен на бравата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и возилото, како и за целосно расчистување на случајот.

 

 

 

17.05.2018 - 14:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега