Внимавајте на улиците: Кучиња искасаа маж и жена во Скопје

Маж и жена од Скопје биле каснати од кучиња скитници вчера на улица.

Во 19.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, 49-годишната А.А.од Скопје пријавила дека на улицата „Крсте Асенов“ била касната од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Истиот ден во 08.20 часот во Полициската станица Центар, 46-годишниот И.А. од Скопје пријавил дека на улицата „Васил Ѓоргов“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.10.2019 - 10:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега