Внимавајте ако одите во Грција: Три лица починаа од Западнонилска треска, 4 се борат за живот

Три лица во Грција го загубија животот поради западнонилската треска, соопшти државното Министерство за здравство.

Трите лица се на возраст над 70 години. Министерството соопшти дека 16 други се хоспирализирани, од кои 4 се наоѓаат во животна опасност.

Вирусот коси во регионот.

 

 

 

10.08.2018 - 12:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега