Внимавајте ако одите во Грција: Голем пожар на Халкидики се шири со голема брзина

Шума и сува трева горат во реонот на Каламици, на вториот крак на Халкидики – Ситонија во Грција, а пожарот брзо се шири, објавија грчките медиуми.

Во борбата со огнот се ангажирани 14 противпожарни екипи и 24 пожарникари. 

За сите кои планираат да одат во Грција, ова е важна и предупредувачка вест.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.06.2019 - 14:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега