ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев е стечајниот управник на државата

ВМРО-ДПМНЕ објави факти на денот. Според партијата техничкиот премиер Оливер Спасовски ја попречува работата на техничката влада со нелегално поништување одлуки.

1. ВМРО-ДПМНЕ со проекти за инфраструктурен и економски бум во Македонија.

2. Зоран Заев човекот којшто ја опустоши државата е стечајниот управник на Македонија.

3. Фамилијата Заеви се крие и бега од одговорност, нема одговор што разговарале на средбите  со рекетарите Катица Јанева и Зоран Милевски ?

4. Оливер Спасовски ја попречува работата на техничката влада со нелегалното поништување одлуки.

6. Ширењето лажни вести на СДСМ само го покажува очајот од се поизвесниот изборен пораз на оваа криминална власт.

7. Филипче со газдата на компанијата која е најголемиот добитник на тендери стигнале до плац од 15 илјади м2.

8. Шеќеринска набавила опрема во АРМ двапати поскапа од реалната цена.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.02.2020 - 20:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега